Archiv akcí

Velký úspěch šachistů z kbelského NCA

Kbelská šachová reprezentace absolvovala svou premiérovou soutěžní sezónu suverénním způsobem. Vyhrála svou skupinu 33 ve třetí třídě Přeboru Prahy bez jakékoli bodové ztráty, zvítězila nad všemi svými devíti soupeři a jasně postoupila do druhé třídy pražského přeboru. Kbelští šachisté tím splnili cíle, které si předsevzali: vrátit do Kbel soutěžní šachy a zároveň uspět v přeboru a postoupit do vyšší soutěže.  Kbelská šachová reprezentace se tedy nyní může právem těšit z velkého úspěchu, než se začne připravovat na další sezónu.

Kbelští jako zcela nový tým hráli pochopitelně nejnižší soutěž. Přesto má jejich úspěch lesk a váhu. Není totiž vůbec snadné vytvořit od základu šachový klub, soutěžní družstvo, získat pro něj kvalitní hráče, motivovat je k výkonům a hned s týmem začít vyhrávat. Na začátku byly pouze prostory a materiální zázemí pro »královskou« hru, které několik šachových nadšenců získalo v Nízkoprahovém centru aktivit MČ Praha 19. Kdyby by to tak zůstalo, scházelo by se tam pár šachistů, hráli by mezi sebou a časem by zájem nejspíš upadl a šachový klub by možná zanikl. Jenže vznikl projekt Kbelské šachové reprezentace, čili záměr utvořit tým z šachistů, kteří v Kbelích žijí, pracují, pocházejí odtud, nebo se podílejí na kbelském životě. To se nakonec podařilo a bylo tady družstvo, které mělo nejen chuť hrát, ale i ambice dosahovat úspěchů. Týmový duch Kbelské šachové reprezentace rostl zápas od zápasu a povzbuzoval hráče, aby ze sebe vydávali v partiích maximum a navíc své úsilí v drtivé většině partií proměňovali ve vítězství, nebo alespoň v remízy.

Ještě důležitější ale je, že v Kbelích opravdu vznikl soutěžní šachový klub. Už nyní jsou ohlášeny přestupy několika kvalitních šachistů do Kbelské šachové reprezentace, takže bude pravděpodobně možné pro příští sezónu postavit dva týmy. Družstvo „A“ bude hrát ve druhé třídě Přeboru Prahy, a pokud se podaří sestavit i „B“ družstvo, bude účastníkem třetí třídy Přeboru Prahy. A úplně nejdůležitější bude, pokud se v Kbelích soutěžní šachy podaří natrvalo udržet. K tomu ovšem bude nutné získat pro »královskou« hru daleko více nadějí mezi dětmi, které by postupně doplnily a nahradily starší šachisty.

Více o Kbelské šachové reprezentaci naleznete na webu http://sachy.sk-kbely.cz/

 

O životě - Hangár 19

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely.

Free Wifi Zone
crossmenu