Rozhovory s inspirativními osobnostmi (nejen) ze Kbel

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely. Prostřednictvím rozhovorů a ukázek jejich práce vám představíme zajímavé osudy a příběhy lidí okolo nás. Nechte se inspirovat.

Gabriela Knapová - sportovkyně na kolečkách

Při pokračování našeho pořadu o zajímavých osobnostech z devítkového regionu se seznámíme s Gabrielou Knapovou, paraplegickou sportovkyní a vyznavačkou adrenalinových sportů.

Předchozí rozhovory:

Tomáš Mirovský - Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra

Kdo nyní studuje na Vysoké škole Palestra a jak studium probíhá? Jaké jsou požadavky na zájemce a na co se musí připravit? Nejen na tyto otázky odpovídá Tomáš Mirovský, prorektor pro vědu a výzkum a pro vnější vztahy.

Jiří Lukáš – ředitel Kbelského pivovaru

Kde se vzala myšlenka na vlastní pivovar a kde se berou specifické názvy piv v Kbelském pivovaru?

Jerry Koza, architekt

Rodiče měl architekty a určitě nechtěl jít v jejich stopách. Což se mu nepovedlo. To je Jerry Koza, architekt, který uznává trvalé hodnoty. Navrhuje hračky, domy, benzínové pumpy a podílel se i na interiéru Žižkovského vysílače a svou stopu jasně vtiskl i do Kbel.

Jaroslav Peterek, plukovník v záloze, bývalý voják

Marc Mandelbaum – kondiční trenér

Rozhovor mimo jiné o správném posilovaní kolenního kloubu a tom co vedlo pana Mandelbauma k založení stránek Zdravýtrénink.cz?

Jan Hrnčíř – lezec, učitel tělocviku ZŠ Kbely

Seznamte se s lezcem a učitelem tělocviku ZŠ Kbely. Poznejte lezeckou stěnu v místní Sportovní hale, která poskytne tréninky i pro děti základní školy v rámci výuky tělesné výchovy.

Lejla Abbasová – česká moderátorka, tanečnice, modelka, aktivistka, herečka a bývalá mluvčí ministra pro lidská práva a národnostní menšiny

Jen výčet životních rolí této kbelské osobnosti slibuje zajímavý a poučný rozhovor v rámci seriálu rozhovorů O životě.

David Lupač – mistr v silovém trojboji

"Jsem velkým odpůrcem dopingu", říká mistr v silové trojboji David Lupač v rozhovoru s Martinem Hrubčíkem. Sportovci, nenechte si ho ujít!

Vladislav Vrba – fotograf

Jak vznikla fotosoutěž "Kbely – můj domov"? Podle čeho porota vybírá vítězné snímky? Pokud jste milovníky fotografie či sami fotíte nenechte si ujít zajímavý rozhovor s fotografem Vladislavem Vrbou.

Jana Kulhánková – předsedkyně spolku Cestička

Ve Kbelích snad není maminka, která by neznala Spolek Cestička, který v rámci předškolní výuky umožňuje dětem bezprostřední kontakt s přírodou, v inspirativním a přátelském prostředí, a tím podporuje jejich harmonický vývoj.

Miroslav Khol – vedoucí Leteckého muzea Kbely

Milovníci letadel zbystřete! Máme pro vás další rozhovor z cyklu O životě. Tentokrát si Martin Hrubčík pozval hosta, který má k letadlům opravdu blízko. Je jím Miroslav Khol z Leteckého muzea Kbely. Víte třeba, že oprava letadla může trvat i 20 let?!

Jiří Vodrážka – vedoucí odboru organizace provozu DP hl.m.Prahy

Jiří Vodrážka nastiňuje nové trendy v městské hromadné dopravě. Jak to vypadá s elektrifikací v pražské MHD a kdy se dočkáme trolejbusu?

Karel Untermüller - člen Sukova komorního orchestru, pedagog na Konzervatoři v Teplicích a na HAMU v Praze, člen Heroldova kvarteta

Kdy si známý violista poprvé zahrál ve Kbelích? A jaký je rozdíl mezi houslemi a violou? Více se dozvíte v rozhovoru s touto osobností české hudby.

Jan Říha – automobilový novinář, moderátor pořadu Autosalon

Mnoho let jezdil na dakarskou rallye jako novinář, teď moderuje pořad o autech v televizi. Jan Říha prostě život zasvětil autům. Jak složité je dostat se nejprestižnější rally světa? A v jakém autě jezdí sám Honza?

Petr Zuska - tanečník, choreograf a režisér

Na čem aktuálně pracuje nepřehlédnutelná ikona českého tanečního umění? Jak vnímá baletní profesi a mnohé další se dozvíte v dalším rozhovoru s inspirativními lidmi v cyklu „O životě“.

Radek Čermák - referent odboru dopravy MC Praha 19

Také se vám zdá, že aut je v Praze trochu moc? Jaké jsou další alternativy k automobilové dopravě? Nad těmito otázkami se zamýšlí Radek Čermák z odboru dopravy v MC Praha 19.

Jan Kareš - lezec, rekordman ve shybech

"Celej můj život je jako prvovýstup. Nikdy nevíš, co tě čeká,", říká Honza Kareš - lezec, který razí cesty přes skály a kterému je nejlíp, když necítí pevnou půdu pod nohama. Honza je mimochodem taky mistr světa ve shybech a na skály mu nedělá problém lézt i bez použití nohou. Chcete vědět, proč mu Arnold […]

Kateřina Swólová

Poznejte s námi Pražské lesní středisko ve Kbelích. Vedoucí Ekocentra Prales paní Kateřina Swólová vám prozradí historii a provede vás místní relaxační zónou plnou zajímavých aktivit.
Free Wifi Zone
crossmenu