Rozhovory s inspirativními osobnostmi (nejen) ze Kbel

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely. Prostřednictvím rozhovorů a ukázek jejich práce vám představíme zajímavé osudy a příběhy lidí okolo nás. Nechte se inspirovat.

Petr Váňa fotograf

Ten s foťákem. Ale také zarytý milovník jakékoliv moderní techniky, sportovec a IT manažer. Že to nejde dohromady? Ale jde. Alespoň u našeho dalšího hosta, kterým je kbelský patriot Petr Váňa.

Předchozí rozhovory:

Milada Voborská starostka Satalic

Je starostkou sousedních Satalic a hájí zájmy občanů také v poslanecké sněmovně. Sympatická Milada Voborská, která na Satalice nedá dopustit, je dalším hostem v pořadu O Životě.

Jaroslav Ptáčník ředitel MŠ Letců

Je obklopen ženami. Dělá totiž práci, která není pro muže úplně typická. "Je mi tam skvěle", říká Jaroslav Ptáčník, ředitel Mateřské školy Letců v Praze - Kbelích, který byl dalším hostem v pořadu O Životě.

Michal Biskup, starosta Vinoře

Je to biskup, ale není to hlava církve. To je Michal Biskup, starosta Vinoře. O té říká: "Ve Vinoři je všechno a kamkoliv dojdete za 5 minut." A protože do Kbel je to jenom co by kamenem dohodil, jeho přítomnsot jako hsota v pořadu O Životě bylo jen otázkou času.

Lenka Maršálková, ředitelka CoByDupu

Kulturní akce pro veřejnost, přednášky pro maminky, kroužky a tábory, to jsou jen příklady aktivit největší neziskové organizace ve Kbelích, Kulturního a rodinného centra CoByDup. A právě jehoi ředitelka Lenka Maršálková si tentokrát sedla do křesla v pořadu O Životě.

Miloslav Jenšík, spisovatel (2. část)

"Za normalizace jsem toho moc nenapsal. Kádrování bylo hrozné," říká Miloslav Jenšík, novinář a spisovatel, který většinu života prožil ve Kbelích. Nejen o novinařině v druhé části rozhovoru O Životě.

Miloslav Jenšík, spisovatel (1. část)

Jiní chodí do důchodu odpočívat, ale on má prý nejvíc práce, co kdy měl. Jak sám říká, Kbelák a spisovatel Miloslav Jenšík chrlí jednu knížku za druhou. Celý život se věnuje hlavně knihám o historii hokeje a fotbalu. Právě on má na svědomí knihu 100 let kbelského fotbalu. Nejen o ni jsme si s ním povídali v 1. části rozhovoru v pořadu O Životě.

Zdeněk Kučera, starosta Prahy 18 (Letňany)

Hana Hořáková, výtvarnice, animátorka

Celý život něco vytvářela rukama. Ale když přišla padesátka, chtělo to změnu a ne malou. Tak začala dělat něco úplně jiného. Animaci. Hana Hořáková jako další host v pořadu O Životě.

Veronika Ptáčková, klavíristka

Veroniku Ptáčkovou jste mohli vidět třeba loňském na vánočním koncertě v kostele. Je to takový druhý Mozart. Hraje na klavír, zpívá a hudba je pro ni vším.

Monika Brchelová Benešová – malířka a majitelka galerie

Mohla být diplomatka, ale učarovalo ji umění. Malířka Monika Brchelová Benešová si nedávno ve Kbelích otevřela galerii. Tam si můžete koupit její obraz, ale třeba se i učit malovat.

Květoslav Přibil, ředitel ZŠ Kbely

Vede základní školu ve Kbelích, jednu z největších v Praze. Jaká jsou úskalí takové práce? I o tom si s námi povídal ředitel ZŠ Praha - Kbely Květoslav Přibil.

Radek Černý - podnikatel a myslivec

Radka Černého asi netřeba představovat, zná ho každý Kbelák. Na Vánoce prodává před Billou kapry, potkáte ho i na kbelských akcích. Ať už je to restaurace Delta, výtahy nebo dvě kbelská řeznictví, za vším stojí jeho jméno. Jaký je ale příběh řezníka, který se stal podnikatelem?

Jan Filip Rathouský, farář

Má na starosti několik farností a mimojiné i tu kbelskou. Otec Filip si v předvánočním shonu udělal čas i na nás a přišel si popovídat k vánočnímu stromečku do Hangáru 19 nejen o Vánocích.

Šermíř Pavel Pitra

Měl rád Tři mušketýry a tak ho učaroval šerm. Kbelák Pavel Pitra trénuje v sousedních Letňanech. Šerm ho ale dostal na mnoho míst po světě, odkud si často přiváží medaile, třeba z Vancouveru si přivezl zlatou ze světového poháru. Kord neodložil ani při našem rozhovoru.

Tomáš Pergler - sochař, dadaista a fabulátor

Rozhovor s umělcem, jehož krédo je Dělej všechno obráceně než ostatní. Jak vytváří svoje dřevěné sochy, kde získává inspiraci a spoustu dalších dalších zajímavých témat opět v pořadu O životě?

Kamil Podlaha - skautský vedoucí

Skautingu propadl díky knížkám Jaroslava Foglara. Ve stylové klubovně ve srubu i venku v přírodě se snaží k ideálům z foglarovek vést místní děti.

Ester Janečková - česká herečka a televizní či rozhlasová moderátorka

Ve Kbelích bydlí a nedá na ně dopustit. Co ještě o sobě prozradí v našem pořadu O Životě? Nechte se překvapit.

Jan Spilka - videomaker, Kbely TV

Tvorbou videa se zabývá od roku 2014. Předtím 6 let působil v České televizi.

Otakar Žoudlík, sommeliér

Jednou ochutná víno a navždy si jeho chuť zapamatuje. Pozná ho pak i po letech. To je jeden z nejuznávanějších českých sommeliérů Otakar Žoudlík, který přijal pozvání do pořadu O Životě. Prozradí na sebe třeba i to, jak moc pije a nebo zda pohrdá burčákem.

Tereza Dlouhá, kbelská zpěvačka, sopranistka

Tereza Dlouhá, sympatická sólová zpěvačka s lyricko - koloraturním sopránem. Osudovým jí byl moment, kdy jí táta v jejích pěti letech pustil nahrávku operety Polská krev v titulní roli s Pavlou Břínkovou. Od té doby věděla, že to, co chce, je zpívat. Před 14 lety se zamilovala do Kbel, žije tady 8 let. Doučuje také děti a učí cizince český jazyk. Vede si vlastní kuchařský blog.

Eva Haniaková - fotbalistka a trenérka

Fotbalu věnovala život. Hrála za Spartu, Slavii i za hranicemi a z trávníku neodešla ani když přestala aktivně hrát. I v současné době aktivně trénuje. To je Eva Haniaková, kbelská patriotka, která se o ženském fotbalu rozhodla napsat knihu.

Gabriela Knapová - sportovkyně na kolečkách

Při pokračování našeho pořadu o zajímavých osobnostech z devítkového regionu se seznámíme s Gabrielou Knapovou, paraplegickou sportovkyní a vyznavačkou adrenalinových sportů.

Tomáš Mirovský - Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra

Kdo nyní studuje na Vysoké škole Palestra a jak studium probíhá? Jaké jsou požadavky na zájemce a na co se musí připravit? Nejen na tyto otázky odpovídá Tomáš Mirovský, prorektor pro vědu a výzkum a pro vnější vztahy.

Jiří Lukáš – ředitel Kbelského pivovaru

Kde se vzala myšlenka na vlastní pivovar a kde se berou specifické názvy piv v Kbelském pivovaru?

Jerry Koza, architekt

Rodiče měl architekty a určitě nechtěl jít v jejich stopách. Což se mu nepovedlo. To je Jerry Koza, architekt, který uznává trvalé hodnoty. Navrhuje hračky, domy, benzínové pumpy a podílel se i na interiéru Žižkovského vysílače a svou stopu jasně vtiskl i do Kbel.

Jaroslav Peterek, plukovník v záloze, bývalý voják

Marc Mandelbaum – kondiční trenér

Rozhovor mimo jiné o správném posilovaní kolenního kloubu a tom co vedlo pana Mandelbauma k založení stránek Zdravýtrénink.cz?

Jan Hrnčíř – lezec, učitel tělocviku ZŠ Kbely

Seznamte se s lezcem a učitelem tělocviku ZŠ Kbely. Poznejte lezeckou stěnu v místní Sportovní hale, která poskytne tréninky i pro děti základní školy v rámci výuky tělesné výchovy.

Lejla Abbasová – česká moderátorka, tanečnice, modelka, aktivistka, herečka a bývalá mluvčí ministra pro lidská práva a národnostní menšiny

Jen výčet životních rolí této kbelské osobnosti slibuje zajímavý a poučný rozhovor v rámci seriálu rozhovorů O životě.

David Lupač – mistr v silovém trojboji

"Jsem velkým odpůrcem dopingu", říká mistr v silové trojboji David Lupač v rozhovoru s Martinem Hrubčíkem. Sportovci, nenechte si ho ujít!

Vladislav Vrba – fotograf

Jak vznikla fotosoutěž "Kbely – můj domov"? Podle čeho porota vybírá vítězné snímky? Pokud jste milovníky fotografie či sami fotíte nenechte si ujít zajímavý rozhovor s fotografem Vladislavem Vrbou.

Jana Kulhánková – předsedkyně spolku Cestička

Ve Kbelích snad není maminka, která by neznala Spolek Cestička, který v rámci předškolní výuky umožňuje dětem bezprostřední kontakt s přírodou, v inspirativním a přátelském prostředí, a tím podporuje jejich harmonický vývoj.

Miroslav Khol – vedoucí Leteckého muzea Kbely

Milovníci letadel zbystřete! Máme pro vás další rozhovor z cyklu O životě. Tentokrát si Martin Hrubčík pozval hosta, který má k letadlům opravdu blízko. Je jím Miroslav Khol z Leteckého muzea Kbely. Víte třeba, že oprava letadla může trvat i 20 let?!

Jiří Vodrážka – vedoucí odboru organizace provozu DP hl.m.Prahy

Jiří Vodrážka nastiňuje nové trendy v městské hromadné dopravě. Jak to vypadá s elektrifikací v pražské MHD a kdy se dočkáme trolejbusu?

Karel Untermüller - člen Sukova komorního orchestru, pedagog na Konzervatoři v Teplicích a na HAMU v Praze, člen Heroldova kvarteta

Kdy si známý violista poprvé zahrál ve Kbelích? A jaký je rozdíl mezi houslemi a violou? Více se dozvíte v rozhovoru s touto osobností české hudby.

Jan Říha – automobilový novinář, moderátor pořadu Autosalon

Mnoho let jezdil na dakarskou rallye jako novinář, teď moderuje pořad o autech v televizi. Jan Říha prostě život zasvětil autům. Jak složité je dostat se nejprestižnější rally světa? A v jakém autě jezdí sám Honza?

Petr Zuska - tanečník, choreograf a režisér

Na čem aktuálně pracuje nepřehlédnutelná ikona českého tanečního umění? Jak vnímá baletní profesi a mnohé další se dozvíte v dalším rozhovoru s inspirativními lidmi v cyklu „O životě“.

Radek Čermák - referent odboru dopravy MC Praha 19

Také se vám zdá, že aut je v Praze trochu moc? Jaké jsou další alternativy k automobilové dopravě? Nad těmito otázkami se zamýšlí Radek Čermák z odboru dopravy v MC Praha 19.

Jan Kareš - lezec, rekordman ve shybech

"Celej můj život je jako prvovýstup. Nikdy nevíš, co tě čeká,", říká Honza Kareš - lezec, který razí cesty přes skály a kterému je nejlíp, když necítí pevnou půdu pod nohama. Honza je mimochodem taky mistr světa ve shybech a na skály mu nedělá problém lézt i bez použití nohou. Chcete vědět, proč mu Arnold Schwarzenegger nechtěl podat ruku? Tak si pusťte tenhle rozhovor.

Kateřina Swólová

Poznejte s námi Pražské lesní středisko ve Kbelích. Vedoucí Ekocentra Prales paní Kateřina Swólová vám prozradí historii a provede vás místní relaxační zónou plnou zajímavých aktivit.

Free Wifi Zone
crossmenu