Archiv akcí

STŘELECKÝ KLUB - Nedělní odpoledne na PAINTBALLU

Střelecký klub Nízkoprahového centra aktivit Městské části Praha 19 vyrazil v neděli 28.04.2013 v 12.30 hod. do Hostivic, kde se v prostoru bývalých kasáren Hájek seznámil s moderním fenoménem “PAINTBALL“. Lokalita hostovického hřiště byla vybrána záměrně proto, že jsou zde pořádány akce pro různé výkonnostní skupiny, přičemž pro seznámení s paintballem byla zvolena akce  "BigGame -pro začátečníky".

 

Po příjezdu na místo jsme si zapůjčili overaly, rukavice, masky, vesty a nedočkavě čekali na nezbytnou úvodní instruktáž bez které by jsme nebyli vpuštěni na hrací plochu. Po absolvování instruktáže, nás rozdělili mezi ostatní účastníky a tak jsme byli v družstvu modrých které čítalo cca 25 lidí, zapůjčili jsme si značkovače (zbraně), munici, nasadili ochranné masky a vstoupili do herního prostoru, kde nám instruktor popsal jak se značkovačem zacházet a vystřelili jsme si na zkoušku pár kuliček do prostoru.

Prvním úkolem bylo zasáhnout co nejvíce protihráčů v časovém limitu 5 minut, kdy každý hráč měl 2 životy, poté jsme si šli odpočinout do zázemí.

Druhý scénář byl již zajímavější a náročnější, měli jsme za úkol v zákopech pohlídat své tři vlajky, které zde byly umístěny, přičemž jsme časový limit měli 25 minut a k dispozici 2 životy. Protivníci ovšem měly k dispozici 4 životy, a tak hra měla velkou taktickou i strategickou dynamiku. To samé se pak obrátilo a my jsme s naším mužstvem dobývali vlajky.

Třetí scénář byl také o dobývaní vlajek ale tentokráte na travnaté ploše. Zde už to opravdu bylo o týmové spolupráci, což se ukazovalo i ve chvíli, kdy někomu z týmu došla munice, protože bylo nezřídka vidět, že jak si tuto hráči půjčovali, jen aby byl úkol splněn.

Pro nás všechny to byl zcela nový zážitek, pohyb na čerstvé vzduchu, ale hlavně zpestření suchopárné střelecké teorie. Takže nezbývá než se těšit na další podobnou akci, která se bude konat nejspíše v říjnu. Rádi Vás ve střeleckém klubu uvítáme.

O životě - Hangár 19

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely.

Free Wifi Zone
crossmenu