Archiv akcí

Šachy si našly cestu do kbelské základní školy

Šachového Přeboru Prahy čtyřčlenných družstev dětí prvního stupně základních škol se zúčastnil i tým Základní školy Kbely. I když kbelské družstvo vzniklo pár dní před tímto Mistrovstvím ČR školních týmů v šachu pro letošní školní rok, obsadilo krásné sedmé místo mezi šestnácti týmy pražských základních škol.

Malí kbelští šachisté, kteří reprezentovali kbelskou školu 10. února v ZŠ Libčická v Praze 8 Čimicích, kde se přebor konal, dosáhli následujících výsledků: 1. šachovnice – Dominik Rous 5/7 (body/partie), 2. šachovnice – Jan Veselý 2/5, 3. šachovnice Ondřej Novák 2/5, 4. šachovnice – Kryštof Žák 0/5, náhradník – Štěpán Koutník 5/6. Družstvu jako celku to vyneslo tři vítězství ze sedmi zápasů a sedmé místo mezi školami, kde většinou děti hrají šachy v kroužcích pravidelně. To není vůbec špatné. Aby se ZŠ Kbely mohla Přeboru Prahy vůbec zúčastnit, uspořádalo totiž NCA MČ Praha 19 spolu se školou náborový turnaj v Lidovém domě, kam si přišlo zahrát královskou více než třicet prvňáků až páťáků kbelské školy a právě tam vznikl tým pro pražský přebor. V Lidovém domě vyhrál Dominik Rous, což mu vyneslo pozici na první šachovnici v školním turnaji.

Dominik pochází z šachové rodiny, když zakladatelem jejího »šachového klanu« byl mezinárodní mistr Josef Přibyl. Ten ve Kbelích před lety se šachem začínal a nyní, když se proslavil doma i mezinárodně, se do Kbel vrátil a znovu tu hraje šachy v Přeboru Prahy za Kbelskou šachovou reprezentaci. Jeho vnuk Dominik se šachy jistě neskončí, ale věřme, že turnaj v Lidové domě i Přebor Prahy v Čimicích byly odrazovým můstkem zájmu o šachy i pro další kbelské děti. Když je hra zaujme a začnou pravidelně trénovat, mohou brzy posílit  Kbelskou šachovou reprezentaci, která obnovila slavnou tradici soutěžního šachu ve Kbelích a už druhým rokem s velkými úspěchy bojuje v Přeboru Prahy drustev dospělých.

O životě - Hangár 19

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely.

Free Wifi Zone
crossmenu