Archiv akcí

Šachový blesk na Nový rok

„Novoročním bleskem“, čili Kbelským novoročním turnajem v bleskovém šachu, zahájilo činnost ve druhém roce své existence hned 1. ledna 2013 Nízkoprahové centrum aktivit Městské části Praha 19. Turnaj uspořádal Sportovní klub Kbely spolu s NCA v jeho prostorách v kbelském Lidovém domě. Mezi šachisty vzbudil velký zájem, takže úplně zaplnili kapacitu centra a zúčastnilo se jej 32 hráčů z 26 oddílů. Hrálo se na devět dvoukol švýcarským systémem s klasickým „bleskovým“ limitem 5 minut na hráče a partii.

V příjemné, přátelské a vlastně ještě sváteční atmosféře v turnaji zvítězil IM Tomáš Kulhánek z Šachového klubu Zikuda Turnov, který získal 15 bodů. Nebylo to ovšem žádné překvapení, protože Kulhánek měl ze zúčastněných nejvyšší rating (2387 ELO bodů). Druhý byl FM Jiří Gregor hrající za TJ Neratovice (ELO 2250 – v turnaji 3. nasazený) a třetí FM David Kubečka z SK Oaza Praha (ELO 2225 – 4. nasazený). Tito první tři získali i finanční ceny 500, 300 a 200 korun.

Ačkoli v konečném pořadí došlo proti startovní listině k určitým poklesům a naopak vzestupům, dopadl turnaj víceméně podle očekávání. Důležitější než výsledky ale byla už zmíněná vlídná atmosféra, v níž si šachisté příjemně zahráli a setkání přátel a známých. I tak však byla v turnaji k zhlédnutí řada zajímavých a napínavých šachových duelů. Mezi jednotlivými dvoukoly se mohli hráči občerstvit u baru a ochutnat cukroví, které někteří účastníci přinesli a také si vzájemně popřát k novému roku. Nízkoprahové centrum aktivit se pak blýsklo dobrou organizací a ukázalo, že se kromě svých jiných činností stává kbelským šachovým střediskem.

Šachový blesk na Nový rok

Šachový blesk na Nový rok

Šachový blesk na Nový rok

Šachový blesk na Nový rok

O životě - Hangár 19

Pořad o Kbelácích pro Kbeláky. Seznamte se s osobnostmi, kteří zde žijí, tvoří a nebo mají nějakou vazbu na Kbely.

Free Wifi Zone
crossmenu