Archiv akcí

Jubilejní 15. ročník šachového »Turnaje 17. listopadu«

Turnaj KLUBU DESKOVÝCH HER ve spolupráci se Sportovním klubem Kbely proběhl v pondělí 17. listopadu od 11.17hod. do 17.11 hod. v našem Nízkoprahovém centru aktivit MČ Praha 19.

V otevřeném turnaji v rapid šachu jednotlivců hrálo švýcarským systémem na sedm kol s časem 2x17 minut na partii 28 hráčů z 15 oddílů. Příjemná byla i větší účast mladých hráčů ze Kbel a okolí.
Nová posila KBELSKÉ ŠACHOVÉ REPREZENTACE Josef Přibyl se zhostil role bezkonkurenčního favorita beze zbytku, přejel všechny své soupeře a bezpečně zvítězil s plným počtem bodů.

Za vítězem byl »peloton« uchazečů o další přední umístění a tedy »lepší« věcné ceny ovšem vyrovnaný a souboje dramatické. Na vynikající 2. místo nakonec pronikl nejstarší hráč turnaje Miroslav Hašpl, 3. příčku obsadil Radim Dostál. Čtvrté místo pro sebe utrhl snad nečekaně ale po skvělé hře Vít Černoch a stal se tak nejlepším z Kbelské šachové reprezentace.

Lektor klubu deskových her Josef Kabát, který hraje jako host také za Kbelskou šachovou reprezentaci (skončil na 10. místě). V přípravě letošního půlkulatého ročníku mu zdatně sekundovali Ladislav Zámorský a David Krotký. Turnaj s přehledem řídil a rozhodoval Miloslav Partl. Obvykle příjemné prostředí v NCA jako vždy umocnila bezchybná obsluha, která mezi partiemi pomáhala vítězným šachistům slavit a poraženým zahánět žal už tradičně dobrým nealkoholickým občerstvením.