Z činnosti

»Mladá krev« pro kbelské šachy

šachy Lidový dům kbely

Šachový turnaj pro děti Základní školy Kbely uspořádalo v Lidovém domě Nízkoprahové centrum aktivit MČ Praha 19 ve spolupráci se ZŠ Kbely. Byl to náborový turnaj, cílem kterého bylo jednak probudit zájem dětí o šachy a jednak vytvořit družstvo pro Přebor škol v šachu, čili Mistrovství ČR školních týmů v šachu pro letošní školní rok, … Read more

Šachy si našly cestu do kbelské základní školy

fb-grafika-nca-5

Šachového Přeboru Prahy čtyřčlenných družstev dětí prvního stupně základních škol se zúčastnil i tým Základní školy Kbely. I když kbelské družstvo vzniklo pár dní před tímto Mistrovstvím ČR školních týmů v šachu pro letošní školní rok, obsadilo krásné sedmé místo mezi šestnácti týmy pražských základních škol. Malí kbelští šachisté, kteří reprezentovali kbelskou školu 10. února … Read more

Ať jsi mladý nebo stár, přijď si ušít stehů pár!

První setkání nového Klubu Jehlička, který seznamuje jeho účastníky se základy šití, se konalo 24. dubna 2014 v Nízkoprahovém centru aktivit MČ Prahy 19. Tématem prvního setkání v klubu byly právě základy šití, přišívání knoflíků a seznámení se s moderním šicím strojem. Ten měl u prvních návštěvníků Klubu Jehlička velký úspěch. Každý z nich si … Read more

Velká cena Kbel v rapid šachu aneb Vydařená šachová sobota ve Kbelích

Mistr FIDE Jan Šuráň (ELO 2355 – druhý nasazený) z SK JOLY Lysá nad Labem se stal s náskokem celého jednoho bodu vítězem turnaje jednotlivců v rapid šachu – Velká cena Kbel, který se uskutečnil v sobotu 27. září v kbelském Lidovém domě. Velkou cenu Kbel uspořádal Sportovní klub Kbely spolu s Nízkoprahovým centrem aktivit Městské části Praha 19, a to za grantové podpory hl. m. Prahy. Turnaj, kterého se zúčastnilo 57 hráčů z 29 šachových oddílů Šachového svazu ČR, byl zařazen jako 4. turnaj do 8. ročníku seriálu šachové Grand Prix České republiky a jeho výsledky se započtou do LOK rapid i FRL rapid.

Read moreVelká cena Kbel v rapid šachu aneb Vydařená šachová sobota ve Kbelích

13.9.2014 se uskutečnil turnaj ve stolním STIGA hokeji

STIGA stolní hokej

Dne 13.09.2014 od 09.00 hod. se v tělocvičně ZŠ Albrechtická uskutečnil turnaj Český pohár ve Stiga hokeji, který pořádalo Nízkoprahové centrum aktivit MČ Praha 19 spolu s Českou asociací Stiga game. Celkem se zúčastnilo 64 hráčů z různých oddílů České republiky.Nejlepší zástupce z družstva Big Band scházejícího se každý pátek v NCA, skončil Jan Dryák … Read more

Na protidrogové akci ve Kbelích se rozdávaly tablety

Rozloučení s prázdninamy 2014

Velké překvapení přichystali pro kbelské školáky pracovníci Nízkoprahového centra aktivit MČ Praha 19. První školní den jim totiž ozvláštnili kulturně-sportovní akcí s názvem „Rozloučení s prázdninami„. Dalším velmi příjemným překvapením bylo i losování výherce počítačových tabletů. Na stopadesát účastníků přilákala i před velmi deštivé počasí kbelská protidrogová akce „Rozloučení s prázdninami“. A není se co … Read more

Velký úspěch šachistů z kbelského NCA

Návrat soutěžních šachů do Kbel ve velkém stylu

Kbelská šachová reprezentace absolvovala svou premiérovou soutěžní sezónu suverénním způsobem. Vyhrála svou skupinu 33 ve třetí třídě Přeboru Prahy bez jakékoli bodové ztráty, zvítězila nad všemi svými devíti soupeři a jasně postoupila do druhé třídy pražského přeboru. Kbelští šachisté tím splnili cíle, které si předsevzali: vrátit do Kbel soutěžní šachy a zároveň uspět v přeboru a … Read more