Klub plastikových modelářů

Koná se každou středu v sudých týdnech od 16:30 – 18:00

Středa – 16:30–18:00
Lektor: Roman

Zajímá se Vaše dítě o jakékoliv stavebnice? Líbí se mu letadla, auta, pozemní vojenská technika?

Vhodné pro: modelářské začátečníky, děti cca od 10 let (celkový počet dětí max. 8)
Zaměření: stavba plastikových modelů letadel a vojenské techniky v měřítku 1:72,1:48 a 1:35

Plastikové modelářství učí děti trpělivosti, tvořivosti, manuální zručnosti a pečlivosti. Modelářství rozšiřuje znalosti nejen o konkrétním stavěném modelu, ale jeho skutečné předloze, ať už se jedná o letadlo, auto, nebo tank. Vždy si povíme něco o historii skutečné předlohy a dalších historických souvislostech použití této techniky, v různých zemích, jejich službě v armádách jednotlivých států nebo ve válečných konfliktech. Např. v mnoha případech na těchto letadlech a v těchto tancích bojovali i Čechoslováci ve II. světové válce.

Děti si osvojí: orientaci v návodu a správný postup sestavení modelu, vyštipování plastových dílů z rámečku, broušení, sestavování a lepení jednotlivých dílů, práci s pinzetou, nůžkami, nožíkem, pilníkem, základy barvení, aplikaci obtisků., základy patinování a v neposlední řadě vzájemné spolupráci.
Plastikové modelářství je o radosti z výsledku vlastní práce. Dítě zjistí, že dotáhnout práci do konce není až tak složité a o to větší je radost z vlastnoručně postaveného modelu.
Pro začátek jsou ideální jednoduché plastikové modely s nižším počtem dílů (cca do 40), v měřítku 1:72 (Academy, Arfix, Revell, Heler, Tamya, Eduad, Hasegava, Trumpeter, Kovozávody atd,). Výběr stavebnic je opravdu veliký. Některé firmy nabízejí přímo tzv. startovací sety s barvami v měřítku 1:72 (např. firma Arfix, Italeri nebo Revell).

Klubem Vás provede zkušený lektor Roman.

Termíny klubu:

Start od února 2020. Koná se každou středu v sudých týdnech od 16:30 – 18:00 (první tedy bude 5.2.2020, další 19.2.2020)

 

 

 

Mám zájem o Klub plastikových modelářů

Pokud máte zájem navštěvovat tento klub (kroužek). Nebo máte nějaký dotaz, můžete využít tento kontaktní formulář.